TUZLA ERZİNCANLILAR DERNEĞİ'NDEN İSTİHDAM FUARI
TUZLA ERZİNCANLILAR DERNEĞİ'NDEN İSTİHDAM FUARI

Tuzla Erzincanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, önemli bir etkinliğe imza atarak, organize ettiği "Tuzla Erzincanlılar İstihdam Fuarı" ile iş arayan Erzincanlı gençlerin umudu oldu ve Erzincanlı iş verenlerle Erzincanlı iş arayanları buluşturdu.

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı'nda, Tuzla Erzincanlılar Derneği tarafından organize edilen fuarda, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) başta olmak üzere, inşaattan ulaşıma, güvenlikten taşımacılığa, enerjiden elektriğe, tekstilden metalciliğe, organizasyondan gıdaya kadar geniş bir sektör yelpazesinden firmalar yer aldı.

İlginin ve katılımın yoğun olduğu "Tuzla Erzincanlılar İstihdam Fuarı" iş arayanlarla, işçi arayan firmalara buluşma imkanı sağladı. 20'ye yakın firmanın katıldığı fuara gelen iş arayan gençler, stantları tek tek gezerek iş başvuru formlarını doldurdu. Bir gün açık kalan fuarda, toplam 310 kişi iş başvurusu formu doldurdu.

Fuar alanına gelen, İBB Meclis Üyesi Elif Bulut Gezen, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kocaeli Erzincanlılar Dernek Başkanı Güven Perçem, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, Üzümlü Platformu Temsilcisi Saltuk Samed Aksun, Kemahlılar Derneği eski Başkanı Mehmet Oral ve Tuzla Erzincanlılar Derneği eski Başkanı Sedat Kinsiz de organizasyona destek verdiler.

Tuzla Erzincanlılar Derneği Başkanı Göksel Naçar, amaçlarının iş arayan ve işveren Erzincanlıları buluşturmak olduğunu belirterek, "İstihdam ülkemizin en önemli konularının başında gelmektedir. İstanbul, ekonomik anlamda en hareketli şehirdir. Böyle bir şehirde istihdamın ne kadar önemli olduğu ihtiyacı karşımıza çıkmaktadır. Bizlerde dernek olarak, iş arayan gençlerimize istihdam kapısı açmak için bu fuarı düzenledik.

Hemen her sektörden firmalarımızın katılımı da bizleri mutlu etti. Umuyorum ki, iş arayan gençlerimiz hayalini kurduğu sektörde iş, işverenlerimizde aradığı kriterlerde ki elemanı bulur. Bizlerde bu güzel olaya vesile olmuş oluruz" dedi.

Katılımın yoğun olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Tuzla Erzincanlılar Dernek Başkanı Göksel Naçar, "Fuar alanını bizlere tahsis eden Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Şadi Yazıcı başta olmak üzere, belediye personeline, fuara anlam ve renk katan firmalarımıza, katılımları ile organizasyonumuza katkı sunan STK başkanlarımıza ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar