TUTKULARININ PEŞİNDEN GİDEREK, BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI
TUTKULARININ PEŞİNDEN GİDEREK, BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Bir futbol tutkunu olan Refahiye'nin Bölüktepe Köyünden Süleyman Hurma, 2018 yılında 2.Lig'de mücadele eden Fatih Karagümrük Spor Kulübünü satın alarak, daha önce hocalık yaptığı takıma 26 yıl sonra başkan olarak geri döndü ve bir mucizeye imza atarak, takımı 36 yıl sonra Süper Lig'e çıkardı.

Refahiyeli olan Süleyman Hurma, 2018 yılında 2.Lig'de mücadele eden ve son maçını kazanarak, 3.Lig'e düşmekten son anda kurtulan Fatih Karagümrük Spor Kulübünü satın aldı ve başkanı oldu. Başarılı futbol adamı başkan Hurma, ilk mesajını taraftara vererek, "Karagümrüklüler sandıklardan bayraklarını çıkarsınlar" dedi.

Hedefini Süper Lig'e çıkmak ve Avrupa Kupalarına gitmek olarak belirleyen Süleyman Hurma, başkanlığının ilk sezonunda takımı şampiyon yaptı ve PTT 1.Lige çıkardı. Bu ligde ki ilk sezonunda da mutlu sona ulaşan Hurma'nın takımı Karagümrük, 2 sezonda bir mucizeye imza atarak, 36 yıl sonra Süper Lig'e yükselme başarısını gösterdi.

PTT 1. Lig'de mücadele eden Fatih Karagümrük, sezonu 56 puanla 5. sırada tamamladı ve play-off yarı finalinde Akhisarspor'u 3-3 ve 1-0'lık skorlarla eleyerek finale yükseldi.

Finalde, Adana Demirspor ile karşılaşan Karagümrük, normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 sonuçlanan karşılaşmada penaltı atışları sonucunda rakibini 6-5 yenerek adını Süper Lig'e yazdırdı.

Tarihinde 7. kez Süper Lig'de yer alacak olan Kırmızı-Siyahlı ekip, bugüne kadar, 1959-1960, 1960-1961, 1961-1962, 1962-1963 ve 1983-1984 sezonlarında Süper Lig'de mücadele etti.

Fatih Karagümrük Spor Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, Süper Lig'e büyük bir renk katacaklarını ifade ederek, "Tutkularımın peşinden gitmekten dolayı çok mutluyum. Başta bu işe çok az insan inandı. Benimle birlikte inanan aileme, oğluma ve bütün futbolcularıma çok teşekkür ediyorum. Onlar çok büyük bir iş başardılar. İnşallah Süper Lig'e insanların beklediğinden daha büyük bir renk katacağız" dedi.

1926 yılında kurulan Karagümrük Kulübünün tesisleri ve stadı olmadığını belirten Başkan Hurma, "Tesis ve stat için devletimizden sadece yer imkanı sunmalarını istiyoruz. Para istemiyoruz. Biz, bunu yapabilecek vizyona ve kapasiteye sahibiz ve inşallah öylede olacak. Eminim ki spor bakanımızda, sayın devlet büyüklerimizde bu durumumuzu anlayışla karşılarlar" dedi.

Fatih Karagümrük Spor Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, 1964 yılında Refahiye'nin Bölüktepe Köyünde doğdu. Başarılı bir futbol adamı olarak adını duyurdu. Erzurumspor, Samsunspor, Kayserispor ve Trabzonspor'da menajerlik yaptı. Trabzonspor'da başladığı menajerlik hayatını, Samsunspor ve 10 sezon Kayserispor'da yaptıktan sonra tekrar Trabzonspor’a dönerek menajerlik kariyerine son verdi.

Çalıştığı takımlarda yaptığı isabetli transferlerle hep gündemde oldu. Özellikle Kayserispor'un Süper Lig'e çıkmasında büyük rol oynadı.

O dönem 2.Lig'de kalmayı son maçını alarak başaran Fatih Karagümrük Spor Kulübünün büyük hisselerini satın alarak, 26 Haziran 2018 tarihinde başkan oldu. Takımı aldığı ilk sezonda PTT 1.Lig'e, sonraki sezonda da Süper Lig'e çıkaran Süleyman Hurma, büyük bir başarıya ve mucizeye imza atmış oldu.

Haber Videosu
Yorumlar