TDP GENEL BAŞKANI SARIGÜL'DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI
TDP GENEL BAŞKANI SARIGÜL'DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde, öyle bir adayımız olacak ki, Allah'ım izin verirse inşallah o aday ipi göğüsleyecek. Biz birinci turda hiçbir ittifakın bulunmasını doğru bulmayız" dedi.

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Kastamonu’ya gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'nde dua ettikten sonra, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek, Cemiyet Başkanı Erkan Yılmaz'dan yerel gazeteler hakkında bilgi aldı.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sarıgül, esnafın sorunlarını bildiklerini ifade ederek, "Siftah yapmadan akşamı getiren, dükkanının kirasını ödeyemeyen, borç içinde kara kara düşünen esnaf kardeşlerimiz için yollardayız. Çiftçilerimizin sorunlarını biliyoruz. Mazot parasını bulamadığı için traktörünü satan, ürününün parasını tahsil edemeyen, kredi borcunu geri ödemekte zorlanan çiftçi kardeşlerimiz için yollardayız. İşçilerimizin sorunlarını biliyoruz. Asgari ücretle günde 12 saat ter akıtan, çoğu kez sigortası bile ödenmeyen, sesini yeterince duyuramayan, her an işini kaybetme endişesi duyan işçi kardeşlerimiz için yollardayız. Kültür elçisi sanatçılarımız, müzisyenlerimiz, tiyatrocularımız özellikle mahalli basın büyük sıkıntı içinde, destek beklemekte. Bu desteğin iktidar tarafından verilmesini acilen arzu etmekteyiz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkaracaklarını belirten TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Biz ilk turda öyle bir aday çıkaracağız ki; bilgisi, becerisi, yetenekleri, tecrübesi ile doğusu, batısı, kuzeyi, İç Anadolu'su, Karadeniz'i, Ege'si, Trakya'sı, Marmara'sı ile bütün milleti, sağı ve solu birleştirecek, bütün kültür mozaiklerini bir araya getirecek, bütün inançlara saygı duyacak.

Öyle bir adayımız olacak ki, Allah'ım izin verirse inşallah o aday ipi göğüsleyecek. Biz birinci turda hiçbir ittifakın bulunmasını doğru bulmayız. Her partinin, düşünce ve görüşlerini 'Bismillah' diyerek milletimizle paylaşmasını arzu ederiz. Birinci oylamada ittifak yapmak isteyen partiler kendi oylarını gizleyen partiler; ama bizim oyumuz kıymetlidir. Bizim oyumuz yıllardan beri hareketti şimdi ise bereket olacak" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar