REFAHİYE TURNUVASI'NDA KURALAR ÇEKİLDİ VE SEZON STARTI VERİLDİ
REFAHİYE TURNUVASI'NDA KURALAR ÇEKİLDİ VE SEZON STARTI VERİLDİ

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen 18.Geleneksel Refahiye Dostluk ve Futbol Turnuvası 2020 sezonunun açılışı, grupların kura çekimiyle birlikte düzenlenen kahvaltı programı ile coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Kağıthane'de bulunan Refahiye Dernek Merkezi'nde organize edilen ve Refahiyelilerin yoğun ilgi gösterdiği kahvaltılı açılış ve kura çekimi programının sunumunu Refahiye Derneği Genel Sekreteri Arif Kabakçı yaptı.

Programa; İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Başkan Yardımcısı Levent Dirice, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Refahiye Hizmet Gönüllüler Derneği Başkanı Özgen Çil, Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Nail Karaman, Kağıthane Belediye Meclis Üyesi Sezgin Batıgün, Sinan Bayazıt, Abdullah Çağdaş ve Recai Varışlı, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Zühdü Naçar, AK Parti Kağıthane İlçe Başkan Yardımcısı Tuğrul Naçar, Köy Dernek ve Kulüp Başkanları ile Refahiyeliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Refahiye Dostluk ve Futbol Turnuvası Başkanı Barbaros Dumanlı, turnuvaya bu sezon yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Bu yıl köylerimizin turnuvaya gösterdikleri ilgiden büyük mutluluk duyduk. Ramazan Ayının erkene gelmesi nedeniyle takvim sıkışıklığından dolayı 21 takımla sınırlandırmak zorunda kaldık. Bir çok köyümüzü hoşgörülerine sığınarak maalesef dışarıda bıraktık. Kendilerine gösterdikleri anlayış nedeniyle çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü de yaptığı konuşmada, Refahiye Turnuvası'nın 18.yılını düzenlemenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, "Özellikle gençlerimizin tanışıp kaynaşmasına vesile olan turnuvamızın 18'incisini gerçekleştireceğiz. Turnuvamıza ev sahipliği yapan Kağıthane Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Öztekin'e teşekkür ediyoruz" dedi.

Dernek çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Eyüp Ferudun Süngü, "Dernek olarak, hemşehrilerimizin birlik beraberliğine yönelik bir çok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Sizlerden aldığımız güçle Refahiyemiz için her şeyin en güzelini yapma gayreti içerisindeyiz. Erzincanımızın Düşman İşgalinden Kurtuluşu dolayısıyla Erzincan'da düzenlenen kutlama programlarına katıldık. Refahiye'de Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile bir araya gelerek, ilçemizin ve köylerimizin sorunlarını aktarma imkanı bulduk         " dedi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve İstanbul Milletvekili Serkan Bayram da yaptıkları konuşmalarda, Refahiye Turnuvası'nın gençlerin birlik, beraberlik ve dayanışmasına önemli katkılar sunduğunu ifade ederek, turnuvada mücadele eden tüm takımlara başarı dileğinde bulundular.

Turnuvaya katılan 21 takımın tek tek anons edilerek, sahneye davet edilmesinin ardından, 2020 sezonu grup kuraları çekildi. Büyük heyecana sahne olan kura çekiminin ardından, kulüp başkanları ve takım kaptanları el ele tutuşarak, birlik beraberlik mesajları verdiler.

21 takımın 3 grupta mücadele edeceği 18. Refahiye Dostluk ve Futbol Turnuvası'nda her gruptan 2 takım ve en iyi 3.olan 2 takım çeyrek finale yükselecek. Turnuva müsabakaları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Kağıthane Hasbahçe Stadında oynanacak.

Haber Videosu
Yorumlar