ORHAN BİRDAL, OĞLU EMRE OSMAN'I EVLENDİRDİ
ORHAN BİRDAL, OĞLU EMRE OSMAN'I EVLENDİRDİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) eski Genel Müdürü ve Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Birdal, oğlu Emre Osman'ı, Kırşehir eşrafından Kenan Tekinsoy'un kızı Mesude ile düzenlenen nikah töreniyle evlendirdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ile birlikte katıldığı, Grand Anakara Hotel'de düzenlenen nikah töreninde, damadın babası Orhan Birdal, annesi Sabahat Birdal ve kardeşi Ömer Birdal ile gelinin babası Kenan Tekinsoy ve annesi Sevda Tekinsoy davetlileri tek tek kapıda karşıladı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan nikah töreninde, hayatlarını birleştiren, Mesude ile Emre Osman Birdal, nikâh masasına oturarak, davetlilerin büyük alkışları eşliğinde ömür boyu mutluluğa "Evet" dediler.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un kıydığı nikahta, gelin ve damadın nikah şahitliğini Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile Zeki Çelik yaptı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, nikahı kıymasının ardından genç çifte mutluluk dileğinde bulunarak, evlilik cüzdanını vermesi için Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı Binali Yıldırım'a tekdim etti.

Evliliğin uzun ince bir yol olduğunu ifade eden Binali Yıldırım, "Evlilik uzun ince bir yoldur. Şimdi o yollar duble yol haline geldi. Evlilikte zaman zaman zorluklar yaşanır. Bu zorlukları paylaşarak azaltacaksınız. Mutlulukları ise paylaşarak arttıracaksınız. Birbirinize itaat edip, biriniz hiddetlendiğinde diğeriniz 'peki' deyip rahat edeceksiniz ve gül gibi geçinip gideceksiniz. Çocuklarımızın tahtını bizler yapabiliriz ama bahtını yapamayız. Allah bahtınızı açık etsin" dedi.

www.erzincanlilarinsesi.com ailesi olarak; Birdal ve Tekinsoy ailelerini tebrik ediyor, dünya evine giren Emre Osman ile Mesude'ye ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Haber Videosu
Yorumlar