NEXT’TEN TELEVİZYONUNUZU AKILLANDIRAN TEKNOLOJİ
NEXT’TEN TELEVİZYONUNUZU AKILLANDIRAN TEKNOLOJİ

Akıllı bir televizyonunuz yoksa veya televizyonunuz eski ise nasıl akıllı televizyon alırım diye düşünmeyin. Next Android TV Box ile, eski televizyonunuzu bir akıllı TV haline getirebilirsiniz.

Pandemi sürecinde teknoloji kullanımı daha da yoğunlaştı. Bu durum teknolojik cihazlara olan ilgiyi de arttırdı. Android TV Box da bu dönemde en çok kullanılan teknolojik ürünlerden biri haline geldi.

Günümüzde televizyonlardaki programlar kadar internetteki programlar da önem taşımaya başladı. IPTV’li uydu alıcıları ile kanal izleme alışkanlığını tamamen değiştiren Next&NextStar, uydu alıcılarındaki deneyimini Android TV Box (Android kutu) cihazlarına taşıdı.

Next&NextStar Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Yüksel, “Akıllı televizyonlardan önce HD-Ready, Full HD ve 3D televizyonların satılması ve tüketicilerin eski televizyonlarını kullanmaya devam etmesi, ‘eski televizyonumu nasıl akıllı TV yaparım’ sorusuyla da aslında çözümün fitilini ateşlemiş oldu” dedi.

Genç neslin televizyon izleme alışkanlığının değiştiğine dikkat çeken Yüksel, dijital platformların daha fazla tercih ediliyor olmasının Android TV Box ihtiyacını da beraberinde doğurduğunu söyledi.

Android TV Box konusunda Türkiye’de ilk olduklarını ifade eden Süleyman Yüksel, “Günümüzdeki çözümlere baktığımızda, Android eko sisteminin içinde Android TV işletim sistemide yer almakta. Android TV işletim sistemi ise dokunmatik özellikten bağımsız olarak, basit bir kumanda ile Android dünyasının keyfini sürmenizi sağlayan bir işletim sistemi oldu. Kullanımın basitliği ile büyük ekranda eğlencenin yeni odağı haline geldi” dedi.

Next&NextStar Android TV Box çözümleri neler?

Next&NextStar Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Yüksel, sayısı daha da fazla artacak olan 3 çözüm sunduklarını belirterek, “Bunların 2 tanesi kendi markamızla sunduğumuz Next Playbox ve Next MyBox; diğer çözümümüz ise Türkiye distribütörlüğü firmamıza ait olan global pazarda da çok tercih edilen MeCool KM2 kutumuz.

Android TV Box alırken tercih edilecek birinci öncelik cihazın Android TV işletim sistemine sahip olup olmadığıdır. Android TV tamamen televizyon için geliştirilmiş işletim sistemidir. Kullanımı çok kolaydır. Ayrıca güncellenebilir işletim sistemine, ram ve hafıza özelliklerine dikkat edilmelidir” dedi.

Haber Videosu
Yorumlar