MUTLUSAN, EMİN ADIMLARLA DÜNYA MARKASI YOLUNDA
MUTLUSAN, EMİN ADIMLARLA DÜNYA MARKASI YOLUNDA

Elektrik sektörünün lider kuruluşu Mutlusan Elektrik, dünya markası olma yolunda edim adımlarla yoluna devam ediyor. Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemahlı İşadamı Mustafa Kaçmaz, ekonomi ve sektör basınıyla bir araya gelerek, Mutlusan Elektrik'in doğuşunu, bugününü ve hedeflerini anlattı.

Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaçmaz, Satış ve Pazarlama Müdürü Zeynel Yılmaz ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Melek Sinem Kaçmaz, Pera Palas Otel'de düzenlenen kahvaltıda, ekonomi ve elektrik sektörü basınıyla buluştu.

Programa, ekonomi basını ve sektör basının yanı sıra, Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara ve Genel Sekreter Ercan Babacan'da katıldı.

Toplantının açılışını yapan Mutlusan Elektrik Halkla İlişkiler Sorumlusu Melek Sinem Kaçmaz, Mutlusan ailesi olarak basın mensupları ile bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve bu tür toplantıları aralıklarla yapmayı planladıklarını belirterek, katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.

Mutlusan Elektrik Satış ve Pazarlama Müdürü Zeynel Yılmaz da konuşmasında, Mutlusan'ın pazardaki yeri, son yıllarda göstermiş olduğu yenilikçi ve rekabetçi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz da yaptığı konuşmada, şirketin ürünleri hakkında bilgiler vererek, 81 ilde bayisi, 85 ülkeye de ihracat yaptıklarını ifade etti ve 40 bin metre kare fabrikada 600 çalışanı olduğunu, çalışan sayısını 2021 yılında 2000'e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz da, İdlib'de şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında, ülke olarak birlik beraberlik içerisinde olunması gerektiğini vurguladı.

İşadamı Kaçmaz, 11 yaşında kara lastikle Kemah'tan bindiği kara trenle geldiği İstanbul'da ki iş deneyimlerini, başarı hikayesini, adım adım zirveye nasıl çıktığını ve Mutlusan Elektrik'i nasıl sektörün öncü kuruluşu yaptıklarını anlatarak, hedeflerinin Mutlusan'ı dünya markası yapmak olduğunu belirtti.

Mutlusan Elektrik A.Ş.'yi 1983 yılında kurarak kablo kanalı ve iç tesisat malzemeleri ile üretim faaliyetlerine başladıklarını ifade eden İşadamı Mustafa Kaçmaz, "Bu alanda ürünlerimiz ile Türkiye’de pazar liderliğimiz sürmektedir. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 bin metrekarelik bir alanda son teknolojik alt yapı ile kurduğumuz üretim tesisimizde 600 kişilik kalifiye bir üretim kadrosu ile çalışmaktayız. Geldiğimiz noktada mevcut fabrikamız küçük gelmektedir. Daha büyük yeni fabrika alanı için çalışmalar yapıyoruz. Tamamı yerli sermayeli bir şirket olan Mutlusan’ı, misyon ve vizyon gereği kalite ve dürüstlük ilkeleri ile bu güne kadar vermiş olduğu hizmeti yeni yatırımlar ile daha da ileriye taşımak arzusundayız.

Bilgili, deneyimli, uyumlu ve özverili olan bir ekibe sahibiz. Sırrımız her şeyden önce ekibimizle aile olarak çalışabilmemizdir. Yedi kişilik bir profesör ekibi ile şirketimizin Anayasasını hazırlıyoruz. Mutlusan markasını yüzyıllara taşımak ve dünya markası yapmak için çalışmalar yürütüyoruz." dedi.

Sektörün bir çatı kuruluşu olmamasının üzücü olduğunu belirten İşadamı Mustafa Kaçmaz, "Elektrik hayatımızın her alanında vardır. Elektrik insan kalbi gibidir. Maalesef böylesine önemli bir sektörün sesini duyuran bir çatı kuruluşu olmaması beni üzmektedir. Sadece Mutlusan'ın yada bir başka şirketin tek başına başarı elde etmesi önemli değildir. Ben değil, biz olmalıyız. Tüm sektörü başarılı ve güçlü yapmalıyız" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar