MUTLUSAN ELEKTRİK 24 SAAT ÜRETİME DEVAM EDİYOR
MUTLUSAN ELEKTRİK 24 SAAT ÜRETİME DEVAM EDİYOR

Koronavirüs (Covid-19) dolayısıyla EvdeKal sloganına uyarak, evden çalışmalarını yürüten Yeni Esnaf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nusret Kafasıbüyük her gün canlı yayın yaptığı instagram'da sektörlerin ve insanların nabzını tutuyor.

 

Nusret Kafasıbüyük, 600 çalışanı ile Türkiye’nin 81 ilinde bayisi bulunan ve 85 ülkeye ihracat yapan Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz'ı ağırlayarak, yaşanan süreçte ki çalışmaları üzerine sohbet etti.

 

Nusret Kafasıbüyük haberinin girişinde, Covid-19'a karşı sıkı önlemler alarak, 24 saat üretime devam eden Mutlusan Elektrik'in sektörün neredeyse ayakta kalan tek firması konumunda olduğuna dikkat çekti.

2020 Yılına Güzel Bir Başlangıç Yapmıştık

 

2020 yılına güzel bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, "Mutlusan ailesi olarak 2019'un krizini yedinci ayda atlatarak, 2019'u iyi bir şekilde kapattık. 2020'ye güzel bir şekilde başlamış ve bütçemizi oluşturmuştuk. 81 ile sevkiyat ve 85 ülkeye ihracat yapıyoruz. Pera Palace otelde gerçekleştirdiğimiz sektörel basın toplantısında projelerimizi ve hedeflerimizi açıklamıştık.

 

Ülkemizde pandemi başlayınca hükümetimizin öngördüğü bütün önlemleri fabrikamızda aldık. Fabrikamızda 600 personelimiz var. Giriş çıkışlarda, servislerde, yemekhanelerde ve çalışma alanlarında alınması gereken bütün önlemleri ve tedbirleri aldık. Sosyal mesafeyi korumak adına çalışma alanındaki 50 makineyi 30'a düşürdük" dedi.

Personelimize Maaş Ödeme Garantisi Verdik

 

Bu süreçte personeline maaş ödeme garantisi verdiklerini belirten Mustafa Kaçmaz, "Personelimizin kaygılanmamasını, bütün dünya ve ülkemizin pandemi tehlikesi altında olduğunu, gerekli alanlarda tedbirler aldığımızı anlattık. Kepenklerin kapanma olasılığında bu olay ne kadar sürerse sürsün maaşlarını ödeyeceğimizin garantisini verdik.

Hiçbir zaman personelimizi yalnız bırakmıyoruz. Bütün yönetim kurulu olarak sürekli fabrikamızda bulunuyoruz. Çalışanlar işvereni işyerinde görmek istiyor. Sosyal mesafemize dikkat ederek, sürekli işletme içerisinde bulunuyoruz. Kendi ailemize ne kadar özen gösteriyor isek çalışanlarımıza ve ailelerine de o şekilde özen gösteriyoruz. Çünkü biz hep birlikte Mutlusan ailesiyiz.

 

Sektörün şuan da durumu tam olarak belli değil. Temmuz ve Ağustos aylarında daha çok hissedilecek. Nisan, Mayıs, Haziran aylarında bir sıkıntı görünmüyor. İhracatta %45 düşüş yaşandı. Ay sonu ve önümüzdeki zaman ne olur bilemiyoruz. İç piyasada üretimimiz %70’lerde daha da düşebilir. Yurtdışı fuarları ve iç toplantılarımız iptal oldu. Mayıs'tan sonra normale dönebilir gündemi ve devletimizle irtibat halindeyiz. Mutlusan ailesi yönetimi, bütün organları ile toplantılar yapıyoruz. Ortak akılla kararlar alarak hareket ediyoruz" dedi.

Fabrikamızda 24 Saat Üretim Devam Ediyor

 

Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, zor bir süreçten geçtiklerini ifade ederek, "Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Uzun süredir evde kalıyoruz, kalmaya da devam edeceğiz. Diğer tarafta yaşam devam ediyor, üretimde devam ediyor. Devletimizin aldığı her karara titizlilikle uyuyoruz. Devletimizden çıkan üretime devam kararı ile fabrikamız 24 saat çalışıyor. Gereken tüm tedbirleri alarak üretime devam ediyoruz.

 

Biz insanoğlu olarak, birçok badireler atlattık. Bütün çalışanlar, sektörler, iş dünyası da bir olup el ele vererek, kenetlenerek, ortak akılla bu büyük badireyi de kısa sürede aşacağımız inancı içerisindeyim. Mayıs ayının ortalarında eskisi gibi olmasa da yavaş yavaş hayatımıza döneceğiz diye düşünüyorum. Tabi evde kalmaya devam etmemiz gerekiyor" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar