MUSTAFA SARIGÜL, TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ'Nİ KURDU
MUSTAFA SARIGÜL, TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ'Nİ KURDU

Şişli eski Belediye Başkanı İliç'in Güngören Köyünden Mustafa Sarıgül, liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi'ni siyasi bir partiye dönüştürdü ve 50 Kurucu Üye ile birlikte Türkiye Değişim Partisi'ni (TDP) resmen kurdu.

2019 yılının Ocak ayında Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa ederek, Demokratik Sol Parti'den (DSP) Şişli Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Sarıgül, İliçli Şaban Gürbüz, Üzümlülü Adnan Delikurt ve İliç gelini Betül Kazan Gülbahar'ın da aralarında bulunduğu 50 kurucu üye ile birlikte Türkiye Değişim Partisi'ni Türk siyaset sahnesine çıkardı.

Düzenlenen törenle, kurucular kurulu üyeleriyle birlikte Genel Merkezin açılışını gerçekleştiren Mustafa Sarıgül, burada yapılan toplantıda, kurucu üyeler tarafından oy birliğiyle Genel Başkanlığa seçildi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Atatürk ilkelerine bağlı, demokratik kitle partisi olacaklarını ifade ederek, "Bu kapı mutluluk kapısıdır, bu kapı milletimizin yüzünün güleceği kapıdır. Bu kapı, evrensel hukuk değerlerine saygı gösteren, üretimi destekleyen, esnafımızın, sanayicimizin, tüccarımızın yanında olan alın teri ve emeğin hakkını veren demokratik kitle partisi olacaktır.

Samimi içten ve son derece şefkatli bir anlayışla yola çıkıyoruz. Yolumuz huzur yolu, kardeşlik yolu olacak. Yolumuz Allah izin verirse birliğin beraberliğin yolu olacak. Barışın, emeğin, üretimin, varlığın, bereketin, özgürlüklerin, demokrasinin, kültürün, sanatın, doğanın, çevrenin, bilimin, teknolojinin ve evrensel hukukun partisi olacağız. Kalbimiz Türkiye için atacak" dedi.

TDP Lideri Mustafa Sarıgül, kurucular kurulu üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundular.

Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Partisi'nin Logosu; İki kalp ve kalpleri bağlayan bir yıldızdan oluştu. Sloganı ise, "Değişim yürek ister" olarak belirlendi.

Haber Videosu
Yorumlar