MİLLETVEKİLİ AV.SERKAN BAYRAM'DAN YENİ BARO'YA DAVET
MİLLETVEKİLİ AV.SERKAN BAYRAM'DAN YENİ BARO'YA DAVET

İstanbul Milletvekili Av. Serkan Bayram, 7249 Sayılı "Avukatlık Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" kapsamında İstanbul'da kurulacak olan 2 Nolu Baro'ya destek çağrısında bulundu.

Av. Serkan Bayram, Twitter hesabından bir video paylaşarak, internet üzerinden yeni baroya katılım talebinin yapılabildiğini detaylarıyla anlattı.

İstanbul 2 Nolu Baro Kurucu Üyesi Av. Serkan Bayram, İstanbul'da yeni bir baro kurulması için çalışmalar başlatarak, Türkiye Barolar Birliği'ne müracaat ettiklerini ve üye olunması için elektronik imza sürecine başladıklarını ifade etti.

Yeni baronun hukukun üstünlüğünü esas alan ilkelerin hakim olduğu bir baro olacağını ifade eden Milletvekili Av. Serkan Bayram, "Yeni Baro, gelişimden ve çözümden yana olup, yapısal sorunlarımızın çözümü, mesleki kazanımları artırmak kararlılığı içerisinde olan bir baro olacaktır. Hiç kimseden hiçbir ayrıcalık beklentisi içinde olmadan, avukatlık mesleğinin icrası için haklarımızın sonuna kadar sahip çıkılacağı bir baro olacaktır.

Yeni baronun kurucu üyesi olarak, tüm meslektaşlarımızı, İstanbul'da kendimizi ifade edebileceğimiz bu sürece destek vermeye davet ediyorum" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar