MHP KEMAH İLÇE BAŞKANI METİN TANRIKULU GÜVEN TAZELEDİ
MHP KEMAH İLÇE BAŞKANI METİN TANRIKULU GÜVEN TAZELEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kemah İlçesi Olağan Kongresinde seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Metin Tanrıkulu delegelerin tamamının oyunu alarak, oybirliği ile yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle maske ve mesafe kurallarına büyük özen gösterilerek gerçekleşen kongreye, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Özarslan, MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu, Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanı Vasfi Karatepe, delegeler ve partililer katıldı.

MHP'li Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ise virüs temaslı olarak evinde karantinada olduğu için kongreye katılamadı.

"İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik, Kazanan Türkiye Olacak" teması ile gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kongrede konuşan MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu ve alkışlar eşliğinde MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin kongre için göndermiş olduğu mesajını okudu.

MHP Kemah İlçe Başkanı Metin Tanrıkulu da yaptığı konuşmada, birlik beraberlik mesajları vererek, "Siz ülküdaşlarımızla birlikte iki dönemdir Sancak Şehri Kemah'ta üç hilal sancağını dalgalandırmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Milliyetçi-Ülkücü Hareket Kemah'ta milli, ahlaklı, ilkeli, tutarlı ve ne yaptığını bilen bir siyaset anlayışıyla yoluna devam etmektedir. Üstlendiğimiz emanetin kutlu olduğunu ve sorumluluğunun ağır olduğunu biliyoruz. Milliyetçi Hareket, Müslüman Türk milletinin öz davası, vatan, millet, bayrak uğrunda tüm Anadolu insanının uyanış ve şahlanış hareketidir. Milliyetçi Hareket, Türk milletinin özüdür" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan ve tek listenin girdiği seçimde, mevcut başkan Metin Tanrıkulu delegelerin teveccühü ile yeniden MHP Kemah İlçe Başkanı seçilerek güven tazeledi.

Haber Videosu
Yorumlar