KOCAELİ ERZİNCANLILAR VE TUZLA ERZİNCANLILAR DERNEĞİ'NDEN GIDA YARDIMI
KOCAELİ ERZİNCANLILAR VE TUZLA ERZİNCANLILAR DERNEĞİ'NDEN GIDA YARDIMI

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve binlerce kişinin ölümüne neden olan korona virüsü salgını dolayısıyla zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde, Türkiye'nin her noktasından ardı ardına gelen yardım kampanyaları haberleri birlik beraberliğimizin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlediği kampanya ile Kocaeli'nde yaşayan ihtiyaç sahibi Erzincanlı aileleri tespit ederek gıda yardımı yaptı.

Tuzla Erzincanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ise, Ramazan ayı içerisinde bölgede yaşayan ihtiyaçlı Erzincanlı ailelere gıda yardımı yapmak için kampanya başlattı.

Kocaeli Erzincanlılar Derneği Başkanı Güven Perçem, birlik beraberliğin ve dayanışmanın örneği olarak ilde yaşayan ihtiyaçlı ailelere gıda yardımı yaptıklarını belirterek, "Dernek olarak, işadamlarımız ile ihtiyaçlı aileler arasında bir köprü kurduk. Kocaeli'nde yaşayan ve bu zor dönemde işini kaybetmiş, geliri azalmış durumda olan hemşehrilerimizi tespit ederek, işadamlarımızın katkılarıyla hazırladığımız gıda kolilerini kendilerine teslim ettik. Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sunan hayırsever 24 ayar canlara teşekkür ediyoruz. Ramazan ayı başında tekrar bir kampanya yaparak, ihtiyaçlı ailelerimize gıda yardımı yapacağız. Biz bize yeteriz" dedi.

İstanbul'un Tuzla İlçesinde faaliyet gösteren Tuzla Erzincanlılar Derneği de, zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde büyük duyarlılık göstererek, bölgede yaşayan ihtiyaçlı ailelere Ramazan ayında dağıtılmak üzere gıda yardımı kampanyası başlattı.

Tuzla Erzincanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, "Haydi Can Erzincan, Haydi Dostlar, El Ele Vermenin Zamanı" sloganıyla kampanyanın startını verdi.

Tuzla Erzincanlılar Dernek Başkanı Göksel Naçar, şimdi el ele vermenin ve dayanışmanın zamanı olduğunu ifade ederek, "İçinde bulunduğumuz bu günlerde, birlik, beraberlik ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. İçerisinden geçtiğimiz bu zor dönem ve yaklaştığımız 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında hemşehrilerimizin bir nebzede olsa ihtiyacını karşılamak adına bu kampanyayı başlattık.

Hayırsever işadamlarımızın katkılarıyla hazırlayacağımız Ramazan kumanyası paketlerimizi ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştıracağız. Şimdiden sesimize kulak vererek, kampanyamıza katkı sunacak olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar