KEMAHLILAR DERNEĞİ'NDE FAHRETTİN ARSLAN YENİDEN BAŞKAN
KEMAHLILAR DERNEĞİ'NDE FAHRETTİN ARSLAN YENİDEN BAŞKAN

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 12.Olağan Genel Kurul toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurulda, seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Fahrettin Arslan, güven tazeleyerek oy birliğiyle yeniden Kemahlılar Derneği'nin Başkanı seçildi.

Genel Kurula, 2 yıldır Kemah Kaymakamı olarak görev yapan ve yakın zamanda yayınlanması beklenen kararname ile tayini çıkacak olan Kaymakam İsmail Demir'in Kemahlılara hitaben yaptığı duygu yüklü veda konuşması damgasını vurdu.

Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır Kültür Merkezi'nde yapılan Genel Kurula; Kemah Kaymakamı İsmail Demir, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Üsküdar Belediye Başkan Danışmanı Esat Kalay, EKEV Başkan Yardımcısı İhsan Payalan, Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Turan Akkaya, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, Türk Telekom İzmir Bölge eski Müdürü Timur Sevim, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Başkanı Cengiz Toksöz, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, Kağıthane Belediye Meclis Üyesi Sinan Bayazıt, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmaktaş, Türkiye Gençlik STK'ları Platformu Başkanı Ömer Faruk Terzi, İstanbul Erzincanspor Kulüp Başkanı Fatih Ersoy, Köy Dernek Başkanları ile çok sayıda Kemahlı katıldı.

Genel Kurulda konuşan Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Genel Kurula katılanlara teşekkür ederek, "Sizlerin teveccühleriyle 2 buçuk yıl önce geldiğimiz görevde arkadaşlarımızla birlikte, sizlerinde destekleriyle güzel hizmetler gerçekleştirdik. Kemahlılar Derneği bayrağını hep yükseklere taşımanın gayreti içerisinde olduk. Pandemi dolayısıyla birçok etkinliğimizi yapmadık. Pandeminin bitmesi ile birlikte yeni dönemde İnşallah bunları hayata geçireceğiz.

Tüm Kemahlılar olarak bir birimize küsmeden Kemah için hep birlikte el ele vererek çalışmalıyız. Kimsenin Kemah sevgisini sorgulamak hakkımız değil ama kimse de bizim Kemah sevdamızı sorgulayamaz. Bu camia Erzincan'ın lokomotif camiasıdır. Erzincanımızın birliği için ilçe derneklerinin olduğu her yerde olduk olmaya da devam edeceğiz. Tüm Erzincan sivil toplum kuruluşları olarak birlik beraberliğe ihtiyacımız var ama görülüyor ki, Erzincan STK'ları buna hazır değil, sisli ve puslu bir hava var" dedi.

Dernek olarak 2 buçuk yıllık çalışmalarını da slayt gösteri eşliğinde anlatan Başkan Fahrettin Arslan, "Erzincan STK'ları ve ERGAB üyesi basın mensuplarıyla sık sık bir araya gelerek güzel ilişkiler içerisinde olduk ve istişarelerde bulunduk.

Kaymakamımız, belediye başkanımız, meclis üyelerimiz ve köy dernek başkanlarımızın katılımıyla istişare toplantıları organize ettik. EMIT fuarı ve Erzincan Günlerine katılarak, Kemahımızın tanıtımına katkı sunduk.

Bilgi Yarışması, Yöresel Tatlar Yarışması, Masa Tenisi Turnuvası, Bayanlar Tasarım Etkinliği düzenledik. Gençlerimizle bir araya geldik. Kadınlarımıza yönelik olarak yoğun katılımın olduğu sıla gecesi organizasyonu gerçekleştirdik.

Pandemi öncesi dernek merkezimizde, pandemi döneminde ise zoom üzerinden canlı olarak Şehitleri Anma ve Kadir Gecesi programları düzenledik ve sosyal medya platformlarımızdan canlı yayınladık.

23 Nisan'da Kemah'a giderek birçok etkinlik düzenledik. Yardımlaşma anlamında bir çok sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Kızılay ile birlikte ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledik. Dernek merkezimizin ecri misil sorununu çözdük.

Kemahlıların olmazsa olmaz organizasyonu olan Dostluk Turnuvasını coşkuyla yaptık, geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla yarım kaldı. Sezonu tescil ederek, katılan tüm takımlarımızı şampiyon ilan ederek tören düzenleyerek kupa takdim ettik. Pandemi döneminde, maske dezenfekten ve gıda yardımları yaptık" dedi.

Üsküdar Belediye Başkan Danışmanı Esat Kalay da konuşmasında, Üsküdar'da, 1.039 il ve ilçe sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, Kemahlılar Derneği'nin en aktif STK'ların başında geldiğini ve düzenlediği etkinliklerle diğer STK'lara da örnek olduğunu söyledi.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan da yaptığı konuşmada, gurbette yaşayan hemşehrileriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bugün burada sizlerle buluşmamıza vesile olan Kemahlılar Dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Kemahlılar Derneği, gerek İstanbul'da gerekse de Kemah'ta yaptığı etkinlik ve faaliyetlerle hemşehrilerimizin birlik beraberliğine önemli katkılar sunuyorlar. Kuruluşundan bugüne hizmet eden herkesi minnet ve saygıyla anıyorum. Genel Kurulun hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyor, tek aday olarak yeniden başkan seçilecek olan Fahrettin Arslan başkanıma ve ekibine yürekten başarılar diliyorum" dedi.

Kemah Kaymakamı İsmail Demir de, 2 yıl önce geldiği Kemah'a veda etme zamanın geldiğini belirterek başladığı duygu yüklü konuşmasında, "Kemahlıların birlik beraberliğinin Kemah'ın köklü geçmişiyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Buda Kemahımıza çok yakışmaktadır. 2 yıl önce bir yabancı olarak hizmet etmek için geldiğim Kemah'ta, belediye başkanımız ve Kemahlılar Derneği ile birlikte çok güzel hizmetlere imza attık. Kemah'a geldiğimde güzel bir hikaye yazmak istemiştim ve bugün o hikayede sona geldik. Hizmet noktasında sizlerden aldığım güçle güzel bir hikaye yazdığımıza inanıyorum" dedi.

Kemah'ın ve Kemahlıların kendisinde çok derin izler bıraktığını belirten Kaymakam İsmail Demir, "Ben Kemah'ı ve sizleri çok sevdim, sizlerin memleketinize olan sevginizi sevdim. Bugün gidiyorum ama gitmekle gitmiş olmaz insan, gönlü kalır, aklı kalır, anıları kalır. Çok güzel anılarla aranızdan ayrılıyorum. Hikaye bitti, şehre gelen yabancı artık ayrılıyor, hakkınızı helal ediniz" dedi.

Divan Başkanlığını İhsan Payalan, katiplikleri Adem Yakut ve Yılmaz Okatan'ın yaptığı Genel Kurulda, faaliyet raporunu Fahrettin Arslan, Denetleme ve Gelir-Gider Raporlarını Tevfik Başkurt'un okumasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.

Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Seçime tek aday olarak giren Fahrettin Arslan, üyelerin tamamının oyunu alarak oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Fahrettin Arslan Başkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Harun Yücedal, Sebahattin Baykaş, Hüseyin Sarı, Kani Akay, Şenel Kartal, Sedat Menküç, Şemsettin Akçakaya, Serdar Elagöz, Davut Arslancan, Songül Şahin, Hasan Akkaya, Abdullah Yücel, Emrah Dede, Şahin Çulfa, Mehmet Sinan Altuğ, Kerim Poyraz, Yasin Atiktürk, Ahmet Babacan, Gökalp Can, Mehmet Günay ve Kadir Sarıyıdız.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise; Tevfik Başkurt, Süleyman Birdal, Resul Özger, Hayrettin Özmen, Burak Yücedal ve Rüştü Yenigün seçildiler.

Haber Videosu
Yorumlar