KEMAHLILAR DERNEĞİ, BİR İLKE DAHA İMZA ATTI
KEMAHLILAR DERNEĞİ, BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'ndan sonra geleneksel olarak her yıl düzenlemeyi hedeflediği yeni bir organizasyona daha imza atarak, 1. Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası'nın startını verdi.

1978 yılında başlayan ve aralıksız olarak devam ederek, 'Kemah Olimpiyatları' olarak adlandırılan Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'nda futbol oynamış olan Kemahlıların geçmiş yılları yad edecekleri Veteranlar Futbol Turnuvası görkemli bir açılışla başladı.

Pandemi dolayısıyla uzun süredir bir araya gelemeyen Kemahlılar, sabahın erken saatlerinde akın akın, Köylerin flamaları ve afişlerle bir gelin gibi süslenen Beylerbeyi Şampiyon Spor Tesislerine gelerek, hep birlikte kahvaltı sofrasında buluştular ve ilk kez gerçekleştirilecek turnuvanın heyecanını ve coşkusunu yaşadılar.

Açılış programına; Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmaktaş ve Esat Kalay, ERSİAD Yönetim Kurul Üyesi Güngör Akkaya, İstanbul Erzincanspor Başkanı Fatih Ersoy, AK Parti Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı Akın Kılıç, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gültaş, İstanbul Kemahspor eski Başkanı Yasin Keskin, Kemah Turnuvası eski Başkanı Şükrü Ünal ve İbrahim Akçakaya, İstanbul Kemahspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cantürk ve Celalettin Çetinkaya, Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Temsilcisi Ufuk Tatar, İl Hakem Gözlemcisi Ömer Ala ve Ramazan Usta, Köy Dernek Başkanları ve yüzlerce Kemahlı katıldı.

Sunumunu Dernek Genel Sekreteri Şemsettin Akçakaya'nın yaptığı açılış programında konuşan Veteranlar Turnuvası Başkanı Davut Arslancan, turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileyerek, "44 yıl önce Haydarpaşa'da başlayan Dostluk Turnuvamızın bugün ulaştığı nokta dostluk ve kardeşliğimizin zirvesidir. İnanıyorum ki bu turnuvamızda birlik beraberlik içerisinde aynı coşku ve heyecanla uzun yıllar sürecektir" dedi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Arslan da yaptığı konuşmada, Kemahlıların İstanbul'daki tek temsil noktasının Kemahlılar Derneği olduğunu ifade ederek, "İstanbul'da çatı kurum olan derneğimiz baki, başkanlar ve yöneticiler fanidir. Yıllar önce belli sayıda köy ve kişi tarafından meşalesi yakılan turnuvamız nasıl derneğimiz ile büyümüş ve bir marka haline dönüşmüş ise bugün startını verdiğimiz ve geleneksel hale getirerek her yıl düzenleyeceğimiz Veteranlar Futbol Turnuvası da derneğimiz bünyesinde devam edecek ve gurur kaynağımız olacaktır. 

Veteranlar Turnuvamızın ruhuna yakışır şekilde, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası kurucularını özel olarak davet ettik. Bizleri kırmayarak aramızda olan Şükrü ÜnalBekir SevinçVeysel Arıkan ve Erdoğan Babacan'a teşekkür ediyoruz. Ahde vefalı hareket eden, günü ve zamanı değil geçmişini de bilen, geleceğini de planlayan bir yönetim anlayışı ile yakmış olduğunuz meşaleyi biz üçüncü kuşak olarak bizden sonraki nesillere de aktaracağımızdan hiç şüpheniz olmasın" dedi.

İstanbul Kemahspor ile İstanbul Erzincanspor U12 takımlarının gösteri maçını izleyen Kemahlılar, davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çekerek, doyasıya eğlendiler.

16 takımın 2 grupta mücadele edeceği ve her gruptan 4 takımın çeyrek finale yükseleceği 1.Kemah Köyleri Veteranlar Turnuvası müsabakaları Eylül ve Ekim ayları içerisinde Beylerbeyi Şampiyon Spor Tesislerinde oynanacak.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası'ndan sonra geleneksel olarak her yıl düzenlemeyi hedeflediği yeni bir organizasyona daha imza atarak, 1. Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası'nın startını verdi.

Haber Videosu
Yorumlar