KEMAH'IN 3 KÖYÜ KARANTİNA ALTINA ALINDI
KEMAH'IN 3 KÖYÜ KARANTİNA ALTINA ALINDI

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile Kemah ilçesine bağlı Muratboynu, Eskibağlar ve Gediktepe Köylerinin korona virüsü tedbirleri kapsamında karantina altına alındığı belirtildi.

Erzincan'da korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak önlemler ile ilgili Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Erzincan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 26. Maddesine istinaden Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ın başkanlığında 30 Mart 2020 tarihinde Erzincan'da, korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınacak önlemler ile ilgili gündemi görüşmek üzere toplanmıştır.

Bu kapsamda yapılan toplantıda korona virüsle mücadele kapsamında bugüne kadar alınan kararlara ek olarak, ilimiz Kemah ilçesi Muratboynu, Eskibağlar ve Gediktepe köylerimizin 30 Mart 2020 tarihi Saat: 13.00 itibariyle ikinci bir emre kadar karantina altına alınmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verdi.

Haber Videosu
Yorumlar