KEMAH'IN 20 YILLIK HAYALİ HIZLA YÜKSELİYOR
KEMAH'IN 20 YILLIK HAYALİ HIZLA YÜKSELİYOR

Kemah ilçesinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çarşı Mahallesinde yapılacak olan 94 toplu konutun inşaat ihalesini alan Karakoç İnşaat, Mayıs ayı başıyla birlikte çalışmalarına başladı.

Kemah’ta 20 yıldır hayali kurulan ve özlemle beklenen TOKİ konutları, yöresel mimariye uygun olarak yapılacak. 6 blokta, 32 adet 3+1, 62 adet 2+1 olmak üzere toplam 94 konut inşa edilecek. İhaleyi alan Karakoç İnşaat, çalışmalarını hızla sürdürürken, konutların yıl sonuna kadar bitirilip hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesi'nin, uzun yıllardır ilçenin en önemli sorunu olan konut sorununu çözmek için TOKİ ile yürüttüğü çalışmalar sonuçlandı. İhaleyi alan yeni firmanın ilçeye gelip çalışmalarını başlatmasıyla birlikte inşaat hızla yükselmeye başladı.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, inşaatın hızla devam ettiğini ifade ederek, "Yöreye özgün olarak inşa edilecek projede, modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturulacak. Yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı ve kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi haline gelecek. TOKİ ile Kemah'ın konut sorunu çözülecek. 20 yıldır hayalini kurduğumuz TOKİ konutları inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yılın sonunda hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz.

Göreve geldiğim ilk günden itibaren, ilçemize TOKİ konutları yapılması için çok büyük çaba sarf ettik. Çok şükür verdiğimiz emeklerin karşılığını alıyoruz.

Bu süreçte bizlerden yardımlarını hiç esirgemeyen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım başta olmak üzere, Valimiz Sayın Ali Arslantaş, Milletvekillerimiz Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Serkan Bayram ve Sebahattin Karakelle, Kaymakamlarımız İsmail Demir, Ahmet Karaarslan ve Cuma Çotu'ya tüm hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum.

Bu çalışmamızda bizlere güvenerek müracaatta bulunan kura sonucunda konut çıkan, çıkmayan tüm hemşerilerime, arsalarını satarken belediyemizin belirlediği rayiç değerden bir kuruş fazlasını talep etmeyen Kemahlı dostlarıma, Kemahlı iş adamlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar