ERZİNCAN'IN YENİ VALİSİ MEHMET MAKAS
ERZİNCAN'IN YENİ VALİSİ MEHMET MAKAS

İçişleri Bakanlığı'nın Valiler Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı ve Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni Valiler Kararnamesi ile Erzincan'ın da aralarında bulunduğu 41 ilin Valisi değişti. 18 ile yeni vali atanırken, 23 ilin valisi ise yer değiştirdi.

Erzincan Valiliğine 2007-2011 yılları arasında Refahiye Kaymaklığı görevinde de bulunan Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas atanırken, Erzincan Valisi Ali Arslantaş Burdur Valiliğine atandı.

Valiler kararnamesiyle, Erzincan'ın yeni Valisi Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas olurken, 30 Mayıs 2016 tarihinde Erzincan Valiliğine atanan Ali Arslantaş Burdur Valiliğine atandı. Erzincanlı olan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ise Mülkiye Başmüfettişi oldu.

2007-2011 yılları arasında Refahiye Kaymakamlığı yapan ve 31 Ağustos 2018 tarihinden bugüne Zeytinburnu Kaymakamı olarak görev yapan Mehmet Makas, Erzincan'ın yeni Valisi oldu.

Erzincan'ın yeni Valisi Mehmet Makas, 1975 yılında Karabük ilinin Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Safranbolu'da yaptı.

Yüksek öğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde Yüksek Lisansını yaptı. 2000 yılında Kastamonu'da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Sırasıyla, Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak üzere altı ay süre ile İngiltere'de Londra Middlesex Üniversitesi'nde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi kursu aldı.

Kaymakamlık kursunu da başarıyla tamamlayarak, çeşitli ilçelerde Kaymakamlık görevini ifa etti. 09 Haziran 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Erzincan Valiliğine atanan Mehmet Makas, evli ve bir çocuk babası.

Haber Videosu
Yorumlar