ERSİAD BAŞKANINI SEÇTİ, SAİM BAHADIR GÜVEN TAZELEDİ
ERSİAD BAŞKANINI SEÇTİ, SAİM BAHADIR GÜVEN TAZELEDİ

2020 yılında yapılması gereken fakat tüm dünyada yaşanan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle, İçişleri Bakanlığı tarafından genel kurulları ertelenen STK'lar arasında yer alan Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Olağan Genel Kurulu, Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.

Fatih'de bulunan Erzincan Kültür Merkezi’nde yapılan ERSİAD 14.Olağan Genel Kurulu'nda, Gülbey Sezgin'in başkanlıktan istifa etmesinin ardından 21 Eylül 2018 tarihinde yönetim kurulu tarafından başkanlığa getirilen Saim Bahadır, tek aday olarak girdiği seçimde oy birliğiyle başkanlığa seçilerek, güven tazeledi.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, Kovid-19 dolayısıyla genel kurulu gecikmeli olarak yaptıklarını belirterek, "ERSİAD ailesi olarak bu zor dönemde bugün burada bir çatı altında toplanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Erzincanlı işadamlarını, sanayicilerini ve hemşehrilerimizin birliğini dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulan ERSİAD, 30 yılı aşkın süredir üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirmektedir. Kardeş kuruluşumuz olan EKEV, Erzincanlı ve Türkiye genelinde başarılı öğrencilerimizin eğitimine önemli katkılar sunmaktadır. Bizde ERSİAD olarak, bu gençlerimizi okullarından mezun olduktan sonra sanayicilerimiz ile bir araya getirerek, istihdamda değerlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. EKEV'imiz nasıl Türkiye'de örnek bir vakıf olmuşsa, ERSİAD'ımız da bu çalışmaları ile örnek olacaktır" dedi.

Divan Başkanlığını Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, Katip Üyelikleri ise Muharrem Baltacı ve Barış Uludağ'ın yaptığı Genel Kurulda, faaliyet raporu, gelir-gider tablosu ve tahmini bütçeyi Cebrail Uludağ, denetleme raporunu Orhan Mumcu'nun okumasının ardından raporların müzakeresi yapıldı ve raporlar ibra edildi.

Genel Kurul'da yapılan tüzük değişikliğiyle, 11 asil, 11 yedek olan yönetim kurulu üye sayısı 17 asıl ve 17 yedek üyeye çıkarıldı. Ayrıca başta Erzincan olmak üzere diğer illerde de şube açılması için oy birliğiyle yönetime yetki verildi.

Daha sonra, yeni yönetim ve denetleme kurulu seçimi yapıldı. 21 Eylül 2018 tarihinden bugüne başkanlık görevini yürüten Saim Bahadır, tek aday olarak girdiği seçimi oy birliğiyle kazanarak, yeniden ERSİAD başkanlığına seçildi.

Saim Bahadır başkanlığında ki ERSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Adem Koçyiğit, A.Niyazi Sarımaden, Atilla Kırali, Baki Özarslan, Bekir Taner Ateş, Cebrail Uludağ, Güngör Akkaya, Hasan Meral, İsmail Taş, Mehmet Emre Özcanlı, Mehmet Yıldız, Nur Doğan Sezgin, Sakine Tükek, Sedat Şahin, Selami Taşpınar ve Tayfun Demir seçilirken, Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise; Hacı Emin Vural, Nazif Barış Çiftçioğlu ve İbrahim Güner seçildi.

Genel Kurula; EKEV Başkanı Sadık Ağca, Avrasya Bir Vakfı Genel Başkanı Şaban Gülbahar, ERSİAD eski Başkanları Gülbey Sezgin ve İbrahim Sezgin, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve ERSİAD üyeleri katıldı.

Haber Videosu
Yorumlar