EKEV’DE SADIK AĞCA OYBİRİĞİYLE 9.KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
EKEV’DE SADIK AĞCA OYBİRİĞİYLE 9.KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Üniversitede okuyan gençlerin eğitimine ciddi destekler sağlamanın yanında, düzenlediği etkinliklerle gurbette yaşayan Erzincanlıların birlik ve beraberliğine de önemli katkılar sunan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 26. Olağan Genel Kurulunda, başkanlığa 9.kez oybirliğiyle Sadık Ağca seçildi.

Fatih'te bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen EKEV Olağan Genel Kuruluna; İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Mihalıççık Kaymakamı Onur Aykaç, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, ERSİAD eski Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boy, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, İstanbul Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ve vakıf üyeleri ile çok sayıda işadamı katıldı.

EKEV Başkan Yardımcısı İhsan Payalan’ın Genel Kurulun açılışını yapmasının ardından konuşan EKEV Başkanı Sadık Ağca, 1993 yılında kurulan EKEV’in her geçen yıl hızla büyüdüğünü ifade ederek, “EKEV'in olmazsa olmazı eğitime katkıdır. Bugüne kadar 50 bin gencimizin eğitimine katkı sunduk. Sadece öğrencilerimize burs vermekle kalmayıp birçok hizmete de imza attık. Hemşehrilerimiz arasında birlik beraberliği sağlamak amacıyla çok sayıda etkinlikler düzenledik. Kamu yararına çalışan vakıf statüsüne kavuşan EKEV, Erzincanlı gençlerimizin yanı sıra, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin de eğitimine katkı sunmaktadır. EKEV, mal varlığı, TBMM Üstün Hizmet Ödülü ve sağladığı burslarla Türkiye’deki il vakıfları arasında eğitime destek veren en büyük vakıf unvanına sahip. Geleceğe daha da umutla bakmaktadır.

Vakfımızın bugünlere gelmesinde büyük destekleri bulunan başta son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere tüm hayırsever iş adamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Mihalıççık Kaymakamı Onur Aykaç, ERSİAD Başkanı Saim Bahadır, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin ve ERSAD eski Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçmaz da konuşmalarında, EKEV'in bir Türkiye markası haline geldiğini belirterek, bunda katkısı bulunanlara teşekkür ettiler.

İstanbul Milletvekili Serkan Bayram da yaptığı konuşmada, EKEV’in kuruluşundan bugüne hizmet edenlere müteşekkir olduğunu ifade ederek, “EKEV' in önce bursiyeri, sonra üyesi oldum, daha sonrada Mütevelli Heyeti Üyesi olmaktan büyük onur ve gurur duydum Ali Coşkun ağabeyimizin önderliğinde kurulan vakfımız, Sadık Ağca başkanımızın büyük gayretleriyle Türkiye’nin markası haline geldi. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım başta olmak üzere, EKEV’in bugünlere gelmesinde katkıları bulunan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Divan Başkanlığını Latif Yetişkin, Kâtip Üyelikleri Mustafa Balcı ve Şerafettin Temir'in yaptığı Genel Kurulda, Faaliyet Raporunu Yahya Bayraktar, Gelir-Gider Tablosu ve Denetme Kurulu Raporunu Yılmaz Erence'nin okumasının ardından raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.

Daha sonra, EKEV'in yeni Mütevelli Heyeti ve Denetleme Kurulu seçimi yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Sadık Ağca’nın hazırladığı liste Genel Kurul Üyeleri tarafından oybirliğiyle seçildi.

EKEV’in kuruluşundan bugüne kadar, Mütevelli Heyeti içerisinde ve Denetleme Kurulunda çeşitli görevlerde bulunan ve 9.kez de Mütevelli Heyeti Başkanlığına seçilen Sadık Ağca, seçim sonrası yaptığı konuşmada, kendilerine gösterdikleri güvenden dolayı Genel Kurul Üyelerine teşekkür ederek, EKEV'in onurlu bayrağını daha yükseklere taşıyacaklarını ifade etti.

EKEV’in Sadık Ağca Başkanlığında ki Mütevelli Heyetine; İhsan Payalan, Turan ArasYahya BayraktarYılmaz Erence, Kadir Akyalçın, İlhami Taşpınar, Ahmet Turan Akkaya, Burhan Başaran, Mehmet Emre Özcanlı ve Gediz Sezgin seçilirken, Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise, Latif YetişkinFeyzullah Yetkin ve Mustafa Balcı seçildiler.

Haber Videosu
Yorumlar