EKECİK KÖYÜ DERNEK BAŞKANLIĞINA YAŞAR ÇUKUR SEÇİLDİ
EKECİK KÖYÜ DERNEK BAŞKANLIĞINA YAŞAR ÇUKUR SEÇİLDİ

Refahiye Ekecik Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Olağan Genel Kurulu, iki listenin yarışı ile gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Ali Karasağız'ın aday olmadığı Genel Kurul'da, Şaban Bakışkan ile yarışan Yaşar Çukur, Ekecik Köyü Derneğin yeni başkanı seçildi.

Pendik’te bulunan Dernek Merkezinde yapılan ve yoğun katılımın olduğu Genel Kurul'da, rakibi Şaban Bakışkan'ın aldığı 34 oya karşın 72 oy alan Yaşar Çukur, Ekecik Köyü Derneği'nin yeni başkanı oldu.

Divan Başkanlığını Süleyman Bölük, Katiplikleri İmdat Zilif ve Necdet Zilif'in yaptığı Genel Kurulda, faaliyet, denetleme, gelir gider tablosu ve tahmini bütçenin okumasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve raporlar ibra edildi.

Ekecik Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanlığı için aday olan Yaşar Çukur ve Şaban Bakışkan, birlik beraberlik mesajları vererek, göreve geldikleri takdirde yapacakları çalışmalar ve projeleri hakkında birer konuşma yaptılar.

Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Mevcut Başkan Ali Karasağız aday olmazken, Yaşar Çukur ve Şaban Bakışkan'ın hazırladıkları İki listenin yarıştığı seçimde, 106 oy kullanıldı. Bakışkan'ın aldığı 34 oya karşın, 72 oy alan Çukur, Ekecik Köyü Derneği başkanlığına seçildi.

Başkanlığa seçilen Yaşar Çukur, seçimin ardından yaptığı konuşmada, kendisine ve ekibine gösterilen güvene layık olacaklarını belirterek, "Ekibimle birlikte köyümüze ve köylümüze hizmet etmek için bu onurlu göreve talip olduk. Demokratik bir şekilde yapılan seçimle sizlerde büyük teveccüh göstererek bizleri göreve getirdiniz. Burada kaybeden yoktur. Tek kazanan vardır o da köyümüzdür. Bizim tek şemsiyemiz bu derneğimizdir. Her daim hepimiz onun altında toplanacağız. Bizim temelimizde çatımızda çok sağlam olan Ekecik çatısıdır. İsimler, başkanlar gelip geçer. Köyümüz her daim var olacaktır.

Ekibimle birlikte, köyümüzün ve derneğimizin sorunlarını da, çözüm yolarını da biliyoruz. Genç ve dinamik bir ekibiz. Siz üyelerimizden alacağımız pozitif enerji, dua ve destekle emanete zeval getirmeden hep birlikte derneğimizi geleceğe taşıyacağız" dedi.

Refahiye Ekecik Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği’nin Yaşar Çukur Başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu Üyeliklerine; Erdal Demir, Oğuz Çukur, Yakup Bozdaş, Semra Tufan, Emre Zilifİsmet TepeSedat Zilif, ve Fatih Bölük seçildi.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise; Süleyman Bölük, Muhammet Köroğlu ve Hasan Bölük seçildiler.

Haber Videosu
Yorumlar