ÇAYIRLI DERNEĞİ'NDEN KÖYLERDE YAŞAYANLAR İÇİN YARDIM KAMPANYASI
ÇAYIRLI DERNEĞİ'NDEN KÖYLERDE YAŞAYANLAR İÇİN YARDIM KAMPANYASI

İstanbul'da faaliyet gösteren Çayırlı İlçesi Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, "El Ele Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz" sloganı ve "Hayat Paylaşınca Güzel" etiketiyle, Çayırlı köylerinde yaşayan ihtiyaçlı ailelere dağıtılmak üzere gıda yardımı kampanyası başlattı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan Korona virüs salgını, insanları fiziken evlere kapamış olsa da manen birleşmelere engel olamıyor.

Türkiye'nin her noktasından ardı ardına gelen yardım ve destek kampanyaları zor günlerde nasıl kenetlendiğimizi ve birlik beraberliğe ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor.

2016 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan Çayırlı İlçesi Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de yaşadığımız bu zor günlerde büyük duyarlılık göstererek, Çayırlı Kaymakamlığı aracıyla köylerde yaşayan ihtiyaçlı ailelere dağıtılmak üzere gıda yardımı kampanyası başlattı.

Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, dernek olarak köylerde yaşayan ailelere gıda yardımı yapacaklarını belirterek, "El ele vermeyince taş yerinden kalkmaz. Şimdi el ele verme, bir birimize sımsıkı sarılma zamanı. Bizlerde, ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde doğup büyüdüğümüz kadim topraklarımızda yaşayan ihtiyaçlı ailelerimize gıda yardımında bulunmak için bir kampanya başlattık. Kısa sürede işadamlarımızdan yoğun destek gördük. Sesimize kulak veren tüm işadamlarımıza ve organizasyonumuza destek veren kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Dağıtımı kaymakamlığın yapacağını ifade eden Başkan Ercan Boybeyi, "Tüm köylere gıda yardımı kolileri ulaştırılacak. Ayrıca, ilçe esnafımıza katkı sunmak amacıyla, erzaklarımızı ilçe esnafından tedarik ediyoruz. Gıda paketleri Çayırlı ilçemizde hazırlanacak ve 07 Mart Salı günü Kaymakamlığımıza teslim edilecek ve köylerde yaşaran ihtiyaçlı ailelerimize dağıtılmaya başlanacak" dedi.

Bir erzak kolisinin 86 TL olduğunu belirten Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, tüm işadamlarını kampanyaya destek vermeye davet etti.

Haber Videosu
Yorumlar