AYEDER BAŞKANINI SEÇTİ, GÜRSEL SARIMADEN GÜVEN TAZELEDİ
AYEDER BAŞKANINI SEÇTİ, GÜRSEL SARIMADEN GÜVEN TAZELEDİ

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun katılım ve birlik beraberlik mesajlarıyla gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Gürsel Sarımaden, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Ümraniye Salon Princess de yapılan Genel Kurula; Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mustafa Kul, CHP Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, ERSİAD eski Başkanı Yavuz Canikli, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Nail Genç, Refahiye Dernekler Federasyonu Başkanı Mahmut Kumbar, Refahiye Gönüllüleri Dernek Başkanı Özgen Çil, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, Hollanda Can Erzincanlılar Vakfı Başkanı Murat Kurt, Didim Erzincanlılar Dernek Başkanı Cengiz Eroğlu, Buca Erzincanlılar Dernek Başkanı Erkan Turgut ve çok sayıda davetli katıldı.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, Genel Kurula katılanlara teşekkür ederek, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaklaşık 16 aydır pandemi süreci yaşıyoruz. Bu süreçte birbirimizden uzak kaldık. Cenazemize, hastamıza, derneğimize, düğünümüze gidemedik. Tedbirlere uyarak en kısa zamanda güzel günlerde birlikte olmayı ümit ediyorum. Genel kurulumuz, yüreğimizde acılarını unutamadığımız; 2 Temmuz Madımak ve 5 Temmuz Başbağlar’ın gölgesi altındadır. Ancak bu olaylar bizlerin birlik ve beraberliğinin önemini vurgulamalıdır. Acılar hepimizin acısıdır" dedi.

AYEDER'in yıllardır Erzincan'ın birlik beraberliği adına bir çok girişime imza attığını belirten Başkan Gürsel Sarımaden, "Erzincan ilçelerinde dernekler ve federasyonların kurulmasında öncülük ettik. Her yıl Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlediğimiz Erzincanlılar Şöleni ile İstanbul'da yaşayan binlerce Erzincanlıyı buluşturduk. Erzincan'da bir çok okulda okuyan öğrencilere, kırtasiye malzemeleri ve giyecek dağıttık. Bizim tek amacımız Erzincan ve Erzincanlılara hizmettir. Bu hizmeti yaparken de kimsenin inancına, rengine, cinsiyetine ve siyasi düşüncesine bakmayız" dedi.

Divan Başkanlığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mustafa Kul, Katiplikleri Eyüp Ferudun Süngü, Nail Genç ve Ercan Boy'un yaptığı Genel Kurulda, Faaliyet Raporunu İsmail Şahin, Denetleme Raporunu Erdal Yıldırım, Çalışma Raporu, Gelir-Gider Toplusu ve Tahmini Bütçeyi Öznur Talay'ın okumasının ardından, raporların müzakeresi yapıldı ve ibra edildi.

Daha sonra, yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu seçimine geçildi.

Seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Gürsel Sarımaden, üyelerin tamamının oyunu alarak oy birliğiyle yeniden AYEDER'in başkanlığına seçildi.

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği’nin Gürsel Sarımaden Başkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Nesimi Beyazsaç, Öznur Talay, Kenan Oral, Erdal Yıldırım, İsmail Şahin, Serkan Değirmencioğlu, Ali Göktaşlar, Mehmet Hanefi Yılmaz, Şevket Karakoç, Hacı Aslan, Ayhan Alkan, Veli Erdal Sarıboğa, Ceylan Hasret Doğan ve Tuğçe Yıldız Ayonur.

Denetleme Kurulu üyeliklerine ise; İbrahim Kaya, Nehir Şahin ve Mustafa Sedefoğlu seçildiler.

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını ifade ederek, "Erzincan gerek milliyet ve inanç, gerekse de siyasi anlamda farklılıkları yüzyıllardır içinde huzur ile yaşayan bir mozaiktir. Yıllardır var olan bu mozaikte temel faktör insandır. Sen ben değil 'Biz' olmayı başarmış bir toplumuz. Yapılan tüm çalışmalar Erzincan ve Erzincanlılar içindir. Eksiği ile fazlası ile amacımız kimseyi kırmak veya ayrıştırmak değil. Tek derdimiz birlik, beraberlik içerisinde Erzincanlıların birliğini büyütmektir.

Pandemi sürecini takip ederek, 20 Şubat 2022 Pazar günü hep birlikte şölenimizi yapmayı planlıyoruz" dedi.

Haber Videosu
Yorumlar