AŞAĞIUMUTLU KÖYÜ HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI
AŞAĞIUMUTLU KÖYÜ HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Kemaliye Aşağıumutlu Köyü İmar ve Kalkındırma Derneği tarafından organize edilen, 10.Geleneksel Aşağıumutlu Köyü Halı Saha Futbol Turnuvası’nın 2020 sezonu, düzenlenen sade bir törenle köy miniklerinin gösteri maçıyla başladı.

Aşağıumutlu Köyü Derneği’nin, köylüler arasında ki birlik beraberliği ve özelliklede gençlerin tanışıp kaynaşmasını sağlamak amacıyla organize ettiği Halı Saha Futbol Turnuvası'nın 2020 sezonu, Kadıköy Medeniyet Üniversitesi Tesislerinde düzenlenen mütevazı bir törenle start aldı.

ERGAB Başkanı Sedat Sevim, KEFTUD Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Coşkun ve ERSİAD eski Genel Sekreteri İbrahim Güner’in de katıldığı açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Aşağıumutlu Köyü miniklerinin gösteri müsabakası, büyük heyecana sahne olurken, minikler ortaya koydukları performansla izleyenlerden yoğun alkış aldı.

10.Turnuvayı düzenlemenin gurur ve mutluğunu yaşadıklarını belirten Aşağıumutlu Köyü İmar ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mehmet Cevandır, "Dernek olarak, birlik beraberlik adına gerek İstanbul'da gerekse de köyümüzde bir çok etkinliğe imza atıyoruz. Gençlerimizin birbirlerini tanımasını sağlamak ve aramızdaki dayanışmayı daha da güçlendirmek için bugün yeni sezon startını verdiğimiz futbol turnuvasını düzenliyoruz. Burada futbol sadece bir araçtır. Amacımız, köylülerimizin dayanışmasını sağlamak ve gençlerimizi kaynaştırmaktır. Burada ki tabloyu gördüğümde de bu amacımıza ulaştığımızı görüyor olmak bizleri mutlu etmektedir. Turnuvamızda mücadele eden tüm takımlara başarılar diliyorum.

Kültürümüzü, halk oyunlarımızı gelecek kuşaklara aktırmak için başlattığımız folklor çalışmalarımızda hafta sonları dernek merkezimizde devam etmekte" dedi.

10.Geleneksel Aşağıumutlu Köyü Halı Saha Futbol Turnuvası’nda 6 takım lig usulü mücadele edecek ve ilk dört sırayı paylaşan takımlar yarı final oynayacak.

Maçlar, Cumartesi ve Pazar günleri Kadıköy Medeniyet Üniversitesi Tesislerinde oynanacak ve 7 hafta sonra final müsabakasıyla son bulacak.

Haber Videosu
Yorumlar