Tarih 15 Haziran 2018, 05:19 

iSTERDEF'DEN, ERGAB UYELERiNE iFTAR


2016 yılında kurulan İstanbul Erzincan Dernekler Federasyonu  (İSTERDEF) Başkanı Süleyman Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Üyelerini iftar sofrasında ağırladı.

Beylerbeyi Sabancı Polisevi'nde düzenlenen iftar programında bir araya gelen İSTERDEF Başkanı Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ERGAB Üyeleri, ramazan ayının manevi atmosferi içerisinde Erzincan gündemi üzerine bol bol sohbet ettiler.


İstanbul Erzincan Dernekler Federasyonu  (İSTERDEF) Başkanı Süleyman Öztürk, ERGAB Üyeleriyle iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Federasyon olarak uzun zamandır sizlerle bir araya gelmeyi arzu ediyorduk. Mübarek ramazan ayında iftar sofrasında buluşmak nasip oldu. Katılımlarınızdan dolayı hepinize şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Sizler, Erzincanlıların birlik beraberliğine önemli katkılar sunuyorsunuz ve STK'lar ile hemşehrilerimiz arasında köprü vazifesi görüyorsunuz" dedi.

Federasyon çalışmaları hakkında bilgilerde veren Başkan Süleyman Öztürk, "İstanbul'da bir çok ilin federasyonu var. Erzincan dernekçilikte çok köklü bir il olmasına rağmen maalesef federasyonu yoktu. Bunun ilimiz için büyük eksiklik olduğu düşüncesiyle 2016 yılında federasyonu kurduk. Maalesef ilçe derneklerimizden beklenen desteği göremedik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Niyetimiz halis, tek amacımız birlik beraberlik içerisinde tüm hemşehrilerimizle el ele vererek memleketimize hizmet etmektir. Bu uğurda arkadaşlarımızla hiç yılmadan yolumuza devam ediyoruz. 81 ilin sivil toplum kuruluşlarından oluşan ve çok ciddi bir kuruluş olan 'Yedi Renk Tek yürek Platformu'nda yer alan federasyonumuz, Erzincan'ı en güzel şekilde temsil etmektedir" dedi.

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Başkanı Sedat Sevim de, kendilerini iftar sofrasında ağırlayan İSTERDEF yönetimine teşekkür ederek, "Mübarek Ramazan ayının sondan bir önceki iftarında bizleri bu güzel mekanda ağırlayan İSTERDEF Başkanı Süleyman Öztürk ve yönetim kuruluna şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha uğurlamaya hazırlanıyoruz. Rabbim, hepimize nice ramazanlara erişmeyi nasip eylesin İnşallah" dedi.Konuşmaların ardından, ERGAB yönetimi tarafından kendilerini iftarda ağırlayan İSTERDEF Başkanı Süleyman Öztürk'e Erzincan işi bakır fincan takımı hediye edildi. Fincan takımını Başkan Öztürk'e, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara ile ERGAB ve İSTERDEF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülnahar birlikte takdim ettiler.


Paylaş